Arendal kommune lanserte denne uka en skreddersydd digital løsning for innbyggerne i Kilsund. Målet er å finne flere attraktive tomter med gode bokvaliteter, der innbyggernes ønsker og innspill er startpunktet for kommunens arealplanarbeid fremover.
Her kan du lese Agderposten sin omtale av prosjektet:
https://www.agderposten.no/nyheter/vil-du-flytte-til-kilsund-na-tar-kommunen-planleggingsjobben-for-deg/
Med midler fra Klimasats er målsettingen å legge til rette for en stedsutvikling som er både bærekraftig og ønsket av naboer. Gjennom prosjektet skal det blant annet avdekkes minst 10 attraktive og sjønære tomter i gangavstand fra Kilsund sentrum.
– En stor del av hverdagen er jo også ettermiddag og kveld. Hvis innbyggerne må kjøre til jobb, men kan sykle til skolen og butikken har det også noe å si, sier hun.
Kristin Fløystad, Plansjef i Arendal kommune
Arendal kommune fokuserer på å bygge boliger i nærheten av kollektivtrafikk, og kollektivaksen går fra Fevik til Eydehavn, og opp til Myra. Sånn sett er satsingen i Kilsund utenfor kommunens planer. Plansjef Kristin Fløystad poengterer at innbyggerne i Kilsund alltid vil være avhengige av bil, men at kommunen kan legge til rette for mindre bilbruk likevel.
Les mer og gi dine innspill ved å svar på spørsmålene på tre enkle spørsmål om Kilsund her: https://www.arendal.kommune.no/kilsund